Activitate

FILME - Stunt coordinator

Incubus - produs de Kushner-Locke, regia Anya Camillieri (stunt coordinator, master rigger)

ILS -
regia Xavier Palud, David Moreau, (stunt coordinator)

Mammoth - regia Timothy Cox (stunt coordiator, master rigger)

Girl’s club - produs de Kushner-Locke, regia Eric Styles (stunt coordinator)

Pumpkinhead III - produs de Kushner-Locke, regia Jake West( stunt coordinator & master rigger)

Pumpkinhead IV - produs de Kushner-Locke, regia Mike Hurst (stunt coordinator & master rigger)

Jacquou le croquant - Regia Laurent Boutonat, fr stunt coordinator /horse master Mario Lurachi (ro horse master)

Catherine the great - regia Paul Burgess/John Paul Davidson (stunt coordinator /
horse master)

Krabat - regia Marco Kreutzpainter (stunt coordinator, horse master)

Last Enemy - regia Iain B MacDonald (stunt coordinator)

Affinity- produced by BOX TV, regia Tym Fywell

Luna Verde- director Alexa Visarion (stunt coordinator)

die deutschen
- directed by Christian Twente

Cendres et sang - directed by Fanny Ardant

FILME - cascador

peste 60 de filme din 1994 printre care:

Aventuri la Dracula - Dracula film/TVR , serial de 24 episoade, stunt coordinator Aurel Dicu(actor, cascade ecvestre, cascade auto, lupte moderne, lupte armate, caderi de la inaltime) "Die liebenden fom Nil - The Nile fever" - produs de GmbH Dortmund, regizor Martin Papirovschi, stunt coordinator Stefan Brandes, (assistant stunt coordinator, lupte tipice colonizarii Africii, cascade ecvesctre, caderi in apa rece, cascade cu foc)

2000 Jahre Christientum / Two thousand years of Christianity - produs de GmbH Dortmund, regia Martin Papirovschi, stunt coordinator Adi Pavlovschi,(rol Phillip II, cascador)

Dracula the Impaler - produs de Artis Film, regia Iulian Popovici, stunt coordinator Adi Pavlovschi (lupte cu sabia, acrobatix, rol "Vampir")

Highlander IV- End game - produs de Miramax Pictures, regia Douglas Aarnoikovsky, stunt coordinator Joe Dunn (lupte medievale, lupte moderne)

Dark prince - produs de Catel Film/USA Network, regia Joe Chappelle, stunt coordinator Bella Unger, (cascade ecvestre, lupte medievale )

Side show / Wolf Girl - produs de Kushner-Locke, regia Thom Fitzgerald, stunt coordinator Adi Pavlovschi, (stunt double, acrobatix)

Princess of thieves - produs de Granada Films/ ABC Network, regia Peter Hewitt, stunt coordinator Clive Curtis (stunt double pentru Del Sinnot, cascade ecvestre, lupte medievale ,tras cu arcul)

The Elite - produs de American Cinema International, regia Terry Cuningham stunt coordinator Cole S. McKay ( stunt double, stunt rigging crew, stunt safety crew)

Trei Pazeste / Watch it - produs de Visual Art Production, primul film independent din Romania, regia Ovidiu Georgescu, Stunt Coordinator Dan Fratila, ( munca benevola -stunt coordinator, stunt double pentru Andrei Araditz, caderi de la inaltime, lupte modern )

Dupamiezile unui tortionar - produs de Filmex, regia Lucian Pintilie, stunt coordinator Adi Pavlovschi (stunt driver )
Thomas Hacker - serial tv produs de Europolis, regia Alexandra Gulea, stunt coordinator Adrian Pavlovschi, (asistent stunt coordinator, utility stunt, rol "Bataus")

Nicki et Flo - produs de Filmex, regia Lucian Pintilie, stunt coordinator Adi Pavlovschi ( utility stunt)
"Dracula II Ascension" - produs de Dimension Films, regia Patrick Luissier, stunt coordinator Adi Pavlovschi, (Stunt performer)

Dracula III Legacy - produs de Dimension Films, regia Patrick Luissier, stunt coordinator Adi Pavlovschi, (Stunt performer)

A Case of Evil - Sherlock - produs de BOX TV, regia Graham Theackston, stunt coordinator Andy Bradford, fight coreografer Richard Bonehill, (Stunt double pentru James D’Arcy, sword fights)

Cold Mountain - produs de Paramount, regia Anthony Mingella, stunt coordinator Steve Dent (cascade ecvestre, caderi de la inaltime, lupte razboiul civil USA, stunt double pentru sir William Roberts)

Mimic-Sentinel - produs de Castel Film, director J.T. Petty, stunt coordinator Bella Unger( stunt rigging crew, safety crew)

Profecy IV - Revelation- produs de Castel Film , regia Joel Soisson, stunt coordinator Adi Pavlovschi, ( rol Throne, stunt rigging crew)

Fazan (Zbor deasupra unui cuib de curci)- produs de Visual Art Center, regia Ovidiu Georgescu, stunt coordinator Aurel Dicu (asistent stunt coordinator, stunt driver)

Gunpouder, Treason and Plot - produs de Mediapro Pictures, regia Gillies MacKinnon, stunt coordinator Tom Delmar (lupte medievale, cascade ecvestre, rol Lord Killer)

Blessed (Samantha’s child) - produs de Kushner-Locke, regia Simon Fellows, stunt coordinator Adi Pavlovschi (utility stunt, rol Laborantstunts included)

Seed of Chucky - Regia Don Mancini, stunt coordinators Adrian Pavlovschi/ Stuart StPaul (assistant stunt coordinator, stunt double pentru Steve Lawton)

Spirit Trap - Regia David Smith, stunt coordinators Adi Pavlovschi /Stuart StPaul (asistent stunt coordinator, stunt double ,caderi pe scari, lupte moderne)

Seven Seconds - produs de Universal Pictures, regia Simon Fellows, stunt coordinator Tom Delmar/ Vasile Albinet (lupte armate)

Painter - produs de Universal Pictures, regia Marcus Adams, stunt coordinator Tom Delmar (lupte armate)

15 - regia Sergiu Nicolaescu , stunt coordinator Ion Caragea (rol revolutionar)

Man with a movie camera - (stunt)

Les Rois Maudits - director Josee Dayan, stunt coordinator/fr horse master Mario Luraschi (ro horse master, part of Le comte de Salysbury)

Catherine the great - directed by Paul Burgess/John Paul Davidson (stunts)

Incubus - produced by Kushner-Locke, director Anya Camillieri (stunts, master rigger)

ILS - directd by Xavier Palud, David Moreau, (master rigger)

Razor’s Edge - directed by Po Chih Leong (horse wrangler)

Mammoth - directed by Timothy Cox (master rigger)

Shadow of the past - directed by Michael Keusch (stunts)

Girl’s Club - directed by Eric Styles, produced by Kushner-Locke (stunts)

Pumpkinhead III - produced by Kushner-Locke, director Jake West (master rigger)

Pumpkinhead IV - produced by Kushner-Locke, director Mike Hurst (master rigger)

Krabat - directed by Marco Kreutzpainter (stunts , Einfuhrer)

Affinity - safety diver

Last Enemy - director Iain B MacDonald (stunt double)

Luna Verde- director Alexa Visarion (stunt double)

die Deutschen - directed by Christian Twente

Barbarossa - directed by Renzo Martinelli (Rutger Hauer stunt double)

Cendres et sang - directed by Fanny Ardant (Voleur 1)

FILME - horse master

Funny Money - regia Leslie Greif, (horse master)

Man with a movie camera - (horse master)

Les Rois Maudits - regia Josee Dayan, stunt coordinator/fr horse master Mario Luraschi (ro horse master, rol Le comte de Salysbury)

Jacquou le croquant - Regia Laurent Boutonat, fr stunt coordinator /horse master Mario Lurachi (ro horse master)

Catherine the great - regia Paul Burgess/John Paul Davidson (stunt coordinator /
horse master)

Razor’s Edge - regia Po Chih Leong (horse wrangler)

Shadow of the past -
regia Michael Keusch (horse wrangler)

Youth without youth -
produs si regizat de Francis Ford Coppola (horse wrangler)

Krabat - regia Marco Kreutzpainter (stunt coordinator, horse master)

Affinity- produced by BOX TV,

die deutschen - directed by Christian Twente

Barbarossa - directed by Renzo Martinelli

Cendres et sang - directed by Fanny Ardant

RECLAME/VIDEOCLIPURI- Stunt Coordinator/Horse master

Peste 100 de reclame in tara si in strainatate in 5 ani printre care:
Clicknet 2006-2008, Carpatina, Dorna 2007- 2009, Izvorul Minunilor - Apa de legenda, Vodafone, Orange, Joe, Yes Tv Israel, Mylky Israel, Timisoreana, Posta Romana, Ursus, Crown Royal, etc

Diverse videoclipuri - Milene Farmer, Kaiser Chiefs, Dizee Rascal miniHolograf, Dracula, Sanda Ladosi, Luminita Anghel, Spicy, etc

Promo-uri, show-uri in direct pentru TVR, Tele7ABC, Antena 1, TVSigma, PrimaTV, ProTV, B1TV, RealitateaTV, etc

ROLURI

Cendres et sang - voleur1

Pumpkinhead III - deputy Ben

Krabat - Einfuhrer

Profecy - trone 1

Les rois maudits - Le comte de Salysbury

Blessed - Laborant 1

Gunpowder, treason and plot - Lord Killer

Thomas Hacker - Bataus 1

Trei pazeste - bataus

Dracula the impaler - Vampire 3

2000 Jahre Christientum - Two thousand years of Christianity - Phillip II

Spectacol

1994 - 2009 Spectacole de stadion si de discoteca cu formatia "Dracula", Festivaluri de Arta Medievala in Sighisoara, Bucuresti, Suceava, spectacole medievale in Valenii de Munte, Campina, Cluj, Timisoara, Clubul Diplomatilor, Holliday Inn Hotel, MC Monis, Goethe Institute, Diplomatic Club etc.

1998 - 2001 Organizator, actor, asistent stunt coordinator, cascador pentru Festivalul Calului Fagaras

2006 -2009 Regizor, producator al spectacolului medieval "Povestea Cavalerului"

2008 Regizor, producator al spectacolului epic aniversar "Suceava 620"

2004-2009 Regizor si producator al spectacolelor "Haiducii lui Saptecai", "Western experience", "First Blood", "Roma"

2009 Regizor si producator al spectacolului "Aerial" -gen in premiera in Romania